2015 m. gegužės 7 d. Vilniuje sveikatinimo veiklą vykdančių įstaigų atstovams bei kitiems suinteresuotiems asmenims buvo suteikta galimybė plačiau susipažinti su Lietuvos medicinos bibliotekos vykdomu projektu „Vieningo medicininių terminų klasifikatoriaus sukūrimas kokybiškų elektroninių paslaugų plėtrai sveikatos priežiūros įstaigose“ (toliau – Projektas) ir jo metu kuriamu Lietuviškuoju SNOMED CT klasifikatoriumi.
Apie Projektą ir jo rėmuose kuriamą Lietuviškąjį SNOMED CT klasifikatorių, susirinkusiems į Šarūno viešbutyje esančią konferencijų salę pasakojo projekto vykdytojai – Nacionalinio SNOMED CT terminologijos valdymo centro atstovai Martynas Bieliauskas ir Kristina Aputytė – bei kviestiniai renginio svečiai, o sveikinimo žodį tarė Sveikatos apsaugos ministerijos El. sveikatos koordinavimo ir įgyvendinimo skyriaus vedėjas Normantas Dučinskas.
Valstybinio patologijos centro direktorius prof. dr. Arvydas Laurinavičius pristatė SNOMED CT terminologinės sistemos atsiradimo Lietuvoje istoriją, ją iliustruodamas nuotraukomis iš pirmųjų susitikimų su Tarptautinės sveikatos terminologijos standartų plėtros organizacijos (IHTSDO) įkūrėjais. Projekto tiekėjo UAB „Fotonija“ atstovas Virginijus Dadurkevičius seminaro dalyviams pasakojo apie SNOMED CT sąvokų vertimo kokybės užtikrinimo problemas, o UAB „Nsoft“ atstovas Andrius Didžiulis pristatė SNOMED CT informacinės sistemos naudojimo galimybes.
Šis Projektas – tai Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos valdoma iniciatyva, kurios tikslas – prisidėti prie kokybiškų elektroninių paslaugų plėtros mūsų šalyje, sukuriant medicininių terminų klasifikatorių. Projektas vykdomas kartu su partneriu – VšĮ Centro poliklinika, todėl seminaro dalyviai turėjo galimybę išgirsti ir apie konkretų Lietuviškojo SNOMED CT žodyno panaudojimo atvejį VšĮ Centro poliklinikoje, apie kurį pasakojo informacinių technologijų specialistas Tomas Vedlūga.
Pasak seminaro organizatorių, Projekto vykdymas – tai labai įdomi ir naudinga patirtis, su kuria iš arčiau galėjo susipažinti ir renginio dalyviai.
Seminaras organizuotas pagal Europos regioninės plėtros fondo 2007–2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ priemonę „Elektroninės sveikatos paslaugos“.